Дослідницько-пошуковий проект «Козацькими стежками України»


Організатор : Піцун Л. В., Хованець Г. П.


Дата початку: 24.10


Дата завершення: 27.10


Місце проведення заходу: Чигиринщина


Опис :

Одним із пріоритетних і актуальних завдань національного виховання учнівської молоді є формування духовних цінностей українського патріота.

Учні Бурштинської ЗОШ І-ІІІ ст. №3, члени військово-патріотичного об’єднання «Україна молода» кожного року розширюють діяльність дослідницько-пошукового проекту «Козацькими стежками України».

З 24 по 27 жовтня 2016р. вони здійснили поїздку під керівництвом вчителів: Піцун Л. В. (голови об’єднання) та Хованець Г. П. (керівника пошуково-туристичного гуртка) у м. Черкаси, де разом з дирекцією центр туризму, краєзнавства, екскурсій та спорту учнівської молоді організували туристичну поїздку «Козацькими стежками Чигиринщини». Відвідали пам’ятні місця цього славного краю. Зокрема у м. Чигирині та с. Суботові (музею та резиденцію Б. Хмельницького, Іллінську церкву), Церкву Святої Трійці Матронинського Свято-Троїцького жіночого монастиря у с. Мельники, пам’ятник Максиму Залізняку у с. Медведівка. Побували біля пам’ятки природи та історії «1000-літній дуб Максима Залізняка» у хуторі Буда, а також відвідали туристично-етнографічний комплекс «Козацький хутір», де багато дізналися з історії боротьби членів Холодноявірської республіки.

Фаховими помічниками у цьому проекті були працівники центру туризму: заступник директора центру Володимир Білоус та тренер Оксана Романовська. Дружній атмосфері, яка панувала у Черкасах, сприяв директор центру туризму Басай В. П.

Цікавим було і спілкування з учнями та вчителями ЗОШ №24.

Члени військово-патріотичного об’єднання представили літературно-музичний виступ. «Горнусь до тебе, Україно». Член міської організації «Просвіта» Орест Чайківський звернувся до учнівської молоді із закликами вивчати історію рідного краю і пам’ятати своїх героїв, подарував книги про УПА та Холодний Яр. Хованець Г. П. передала дарунок від духовенства міста – ікону Божої Матері, а учні обмінялися подарунками-символами єдності українського козацтва.

Учні Бурштинської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 розповіли про вагомість діяльності проекту ДТЕК «Енергоефективні школи». Про участь у цьому проекті та його ефективність Черкащанам було цікаво дізнатися.

Керівники гуртка «Бойовий гопак» Олександр та Ярослава Проценки продемонстрували неабиякі вміння вихованців. Цей виступ заінтригував нас до створення такого гуртка у школі.

Щиро вдячні директору школи Скирді Геннадію Федоровичу та вчителям школи за можливість обмінятися думками.

Учениця 9-А класу Черкаської школи №24 Пилипенко Варвара сказала: «Ніколи ще не було у моєму житті такої щирої і теплої зустрічі з ровесниками».

Учениця 9-Б класу Черкаської школи №24 Мунерова Анастасія теж висловила свою думку: «Галичани – справжні патріоти краю, дуже веселі і завзяті, такі як ми», черкащани. Нас об’єднує бажання будувати європейську демократичну державу».

Делегація вчителів і учнів Бурштинської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 щиро вдячна всім, хто допоміг виконати такий цікавий проект.