Історія закладу освіти

В міру розгортання темпів будівництва електростанції і здачі в експлуатацію її блоків збільшувалася кількість населення Бурштина. Відтепер із сім'ями в селище стали приїжджати енергетики. Навіть дві школи вже не могли справитися з напливом дітей. Розпочалося будівництво ще однієї школи.

/Files/images/0040.jpegБудівництво школиЗводилася вона, як і попередня у короткі терміни. За тиждень до початку нового навчального року державна комісія підписала акт про прийняття приміщення школи. Начальник будівельного управління Бурштинської ДРЕС І. В. Кизима, бригадир К. А. Островський, будівельники І. В. Кучинський, І. А. Турецький, 3. П. Робур, К. Б. Ув'яз, І. В. Токарчук та інші приклали чимало зусиль, щоб 960 учнів з Бурштина і навколишніх сіл сіли за парти у новій школі. У благоустрої шкільного подвір'я та класних кімнат взяли участь перші вчителі - І. О. Балацький, Н. І. Варунків, С. В. Варунків, Г. О. Віннікова, О. М. Гаврилюк, Г. С. Гой, Л. М. Дорош, М. М. Засєдко, Ю. М. Казимирчук, Н. Я. Кубрак, Д. С. Кузишин, О. А. Малиновська, О. Г. Маслій, Є. Д. Медейчук, К. В. Мельник, П. Й. Нарівний, Б. В. Полозяк, Ю. Т. Рибій, Л. А. Рижкіна, В. І. Рипецька, Г. І. Скуратова, О. Ю. Хом'як, І. М. Школяр, О. О. Шубінець, М. І. Янчинська.

Перше заняття у школі розпочалося 1 вересня 1970 р. На урочистій лінійці звертаючись до учнів Герой соціалістичної праці Д. Боднар сказав: "Сьогодні день першого дзвінка і радянського вчителя. Це свято стало по справжньому всенародним. .. Ваша школа хороша. 324 тисячі карбованців витрачено на її будівництво і 60 тисяч на обладнання. Справа вашої честі зробити її ще кращою". На святі першого дзвоника виступали також директор школи Є. Я. Пилипенко, завідувач відділом науки і учбових закладів обкому партії Г. Мовчан, муляр-штукатур Л. Киковець, учениця О. Фардига. На першій лінійці було оприлюднено лист-послання поколінню школярів 1980 р. Першокласники Наталя Качура та Віктор Гладій закрили його в капсулу, щоб через 10 років зачитати на святі останнього дзвоника. Начальник будівництва Бурштинської ДРЕС В.Т. Кизима передав директору символічний ключ від школи. Право перерізати червону стрічку надавалося Герою соціалістичної праці Д. Боднарю. Так розпочалася історія Бурштинської загальноосвітньої школи № 3.

/Files/images/T1TZiSNuSr4.jpg

Педагогічний колектив очолив Пилипенко Євген Якович, людина вимоглива, принципова і компетентна у всіх питаннях. Він доклав багато зусиль, щоб і вчителі, і учні стали єдиною дружною сім'єю з добрими традиціями. В середині 70-х років вчителі велику увагу приділяли інтернаціональному вихованню. Клуб інтернаціональної дружби, створений у школі, задіяв у свої ряди учнів майже всіх класів. Його члени листувалися з румунськими, монгольськими, угорськими, німецькими школярами, регулярно обмінювалися альбомами, книжками, поштовими листівками. Традиційними стали екскурсії вчителів та учнів по пам'ятних місцях України та Союзних республік. Силами учнів і вчителів в школі було створено кімнату космонавтики. На протязі всієї історії школи об'єктом посиленої уваги керівництва школи була художня самодіяльність. Заступник директора з виховної роботи О. О. Шубінець систематично організовувала концертні виступи учнівської художньої самодіяльності перед колективами провідних підприємств селища і району. Шкільні хори та ансамблі неодноразово завойовували призові місця на районних та обласних оглядах художньої самодіяльності.

Завдяки наполегливій праці дирекції та педагогічного колективу в кінці 70-х років школа стала одним із найкращих середніх навчальних закладів району. У шкільній майстерні учні під керівництвом вчителів праці виготовили обладнання та унаочнення для кабінетів із різних предметних дисциплін. Естетично і змістовно було оформлено кабінети української літератури, світової літератури, англійської мови, історії.

Роботу бібліотеки багато років очолювала справжній ентузіаст бібліотечної справи Дана Василівна Мотовиляк. Вона постійно дбала про збільшення книжкового фонду шкільної книгозбірні. У 1989 р. школа першою з освітніх закладів району перейшла на 5-денне навчання. З цим було пов'язано ряд нововведень: заняття стали розпочинатися о 8 годині, скорочено перерви, введено спарені уроки, чим вдалося зняти завантаженість старшокласників підготовкою домашніх завдань, адже відтепер учні щодня готувалися до трьох уроків,' а не до шести. У вихідні дні у школі працювали спортзал, бібліотека, бюро добрих послуг, кафетерій, де проводилися вікторини, конкурси, вогники тощо.

У 1991 р. директором школи було призначено Наталю Костянтинівну Слободян (див. Адміністрацію школи). З перших днів роботи разом із своїми заступниками М. В. Рибчук, В. І. Рипецькою та Л. В. Піцун (див. Адміністрацію школи) приклали багато зусиль для підвищення освітнього рівня педагогічного колективу.Стали приділяти увагу роботі з обдарованими дітьми, започаткували педагогічні практикуми, методичні наради, психологічно-педагогічний семінар. Після доброго десятку років педагогічної праці вона отримала звання "Заслужений вчитель України", "Відмінник освіти України", стала переможцем обласного туру Всеукраїнського конкурсу "Учитель року 1999". Завдяки індивідуальній роботі з обдарованими учнями директор школи виростила цілу плеяду хіміків - учасників і переможців найрізноманітніших конкурсів.

Школа здобула заслужений авторитет в області. Тут проводяться районні й обласні педагогічні семінари з різних навчальних дисциплін. .Педагогічний колектив знаходиться в постійному творчому пошуку нових форм і методів навчання. Вже більше 10 років цілеспрямовано проводить народознавчу роботу в школі досвідчений вчитель та керівник туристично-краєзнавчого гуртка Г. П. Хованець. Під її керівництвом зібрано понад 200 одиниць старовинних речей. В кабінеті народознавства часто відбуваються цікаві заходи: вечорниці, родинні свята, зустрічі з відомими людьми. У 2000 р. Г. Хованець стала переможцем конкурсу "Виховник року". В галузі народознавства творчо працювала і ще один педагог школи - талановита майстриня-вишивальниця, лауреат обласних конкурсів- виставок Л. І. Хом'як, яка керувала учнівським гуртком "Вишиванка". Велику роботу серед учнів в просвітянській галузі проводить досвідчена вчителька, автор книги присвяченої 1100-річчю Галича "Перлини таланту землі святої" Л. В. Піцун. Вона організувала зустрічі дітей з відомими людьми нашого краю - головою обласної Спілки письмеників Івано-Франківської області Я. Дорошенком, письменницею Г. Голояд, журналістом і співаком Б. Кучером, художником І. Переклітою.

Діяльну методичну допомогу молодим вчителям школи надають "Відмінник народної освіти", вчитель-методист, переможець обласного конкурсу "Вчитель року-97", учасниця педагогічних семінарів і конференцій з питань виховання і навчання молодших школярів Д. С. Возняк та "Відмінник народної освіти", вчитель-методист, керівник творчої групи вчителів іноземної мови, активна учасниця художньої самодіяльності Ю. І. Шакета. У 1995 р. троє вчителів Бурштинської загальноосвітньої школи № 3 - Н. К. Слободян, В. М. Каспрук і Г. Ю. Кицька цілком заслужено стали лауреатами Соросівського гранта.

В роки незалежності педколектив школи напружено працював над розвитком таланту обдарованих дітей. І результати не забарилися. Великою групою учнів школи може гордитися не тільки Бурштин, а й Галицький район та й навіть Івано-Франківська область (див. Наша гордість).

Кiлькiсть переглядiв: 1114